Schizofrenię odkryto po raz pierwszy w 1860 roku, choroba niniejsza funkcjonowała wtedy pod nazwą „demencja przedwczesne”. Dopiero 50 lat potem przeistoczono definicję na schizofrenię. Eksperymenty sygnalizują, że choróbsko niniejsze pojawia się najczęściej między 15 a 30 rokiem życia. Opornie zgodnie wyznaczyć jej przyczyny. Z reguły zalicza się do nich faktory genetyczne, psychologiczne tudzież publiczne tudzież biochemiczne.

Schizofrenia może zapoczątkować się wtem, apatycznie albo nerwicowo. Niezwłoczny początek choroby przejawia się w postaci sztywnych odmian w zachowaniu chorego. Zwykle jest to uderzenie niesłychanie żywego strachu względnie uniesienia, jakim asystują omamy względnie wyimaginowania. Początek niemrawy jest skromniej widzialny.

Chory zachowuje się niepoprawnie do zaistniałej pozycji, co traktowane jest właściwie jako przewodnie zdekoncentrowanie. Neurotyczny początek infekcji ma przejawy charakterystyczne dla nerwic. Są to po największej części postępowania histeryczne oraz hipochondryczne. Chorych dotyka oprócz depresja bądź apatia.

Chorobę zdoła zdiagnozować tylko lekarz psychoterapeuta. Znawca rozpoznaje chorobę na bazie charakterystycznych objawów. Samo leczenie schizofrenii może przybrać charakter rehabilitacji lekowej czy też psychoterapia indywidualnej lub grupowej. Współcześnie wykorzystywane specyfiki nie mają zwiastunów ubocznych.

Ich sztandarowym zagadnieniem jest usunięcie halucynacji i sukurs choremu w miarę realnym działaniu. Psychoterapia ma na celu wesprzeć poznać schizofrenikowi jego postać oraz w przytoczony sposób także uspokoić. Leczenie szpitalne jest konieczna ledwo w niezwykle kłopotliwych przypadkach.

, , , , , ,
Trackback

no comment untill now

Sorry, comments closed.