24 grudnia. Nadzwyczaj czarodziejska data. Być może nie dla wszystkich, tymczasem dla ogromnie wielu ludzi jest to faktycznie nadzwyczaj niecodzienny czas. Zamyka się czekanie na pewne z najwyższych świąt. Ludzie po 4 tygodniach adwentu zasiadają do stołu, do wspólnej wieczerzy. Niezmiernie niemało osób ma po takiej kolacji ambarasy z żołądkiem. Na wieczerzy konsumują za bardzo dużo.

Ale weź w tym miejscu się zatrzymaj, kiedy na stole pojawiają się właściwie bardzo znakomite potrawy, a niektóre pojawiają się jedynie raz w roku. Od sałatek przez barszczyki po ciasteczka i różnorodnego rodzaju domowe torty. Może nie na wszelkim stole są nadmienione torty, natomiast osobiście znam parę osób, gdzie takie torty nie tylko pojawiają się, ale torty na zamówienie. Jaka jest odmienność? No taka, iż zupełnie widać, że taki tort na stole jest bardzo drogi ponieważ specjalnie go się zamawia.

Po kapitalnej kolacji z tymi wszystkimi potrawami rozpoczynamy zauważać efekty jedzenia wszelkich przygotowywanych dań. Najdziwniejsze jest to, że co roku popełniamy ten sam błąd.

Prawie zgodnie z tradycja powinniśmy wszystkiego spróbować i naprawdę idziemy za tradycją. Ale nie kosztujemy, a zajadamy się tymi wszystkimi potrawami. Skutek może być jedynie jeden. Większość z nas, już niebawem przypomni se o czym jest w tym miejscu mowa.

, , , , , ,
Trackback

no comment untill now

Sorry, comments closed.