Siena jest prawie architektonicznym pomnikiem. Rzeczoznawcy od średniowiecza i uprzedniej architektury uznają ją za wzorcowy dosadnie przykład. Poza proporcjami, budynkami, plusami historycznymi Siena jest na dodatek wzorem ogromnie popularnym dla prostego podróżnika.

Jedyna w swoim wariancie atmosfera, ogromny plac miejski przywodzący na myśl dawne bazary (nie to co niezwykle szybki bieżący import) tudzież zgromadzenia obywateli tudzież wzniesienia rozpościerające się wokół. Wszystko owo przynosi, że Siena ujmuje i ciężko o niej zapomnieć po powrocie z krajoznawczych wojaży.

Włochy w okresie wakacyjnym to cel rozlicznych podróży. Najrychlej przybędziemy tam drogą lotniczą – niezmiernie modne są tanie linie lotnicze – powinno się wybrać samolot nawet o ile naszym celem jest zaledwie Siena. Bilety lotnicze i tanie latanie oznaczają dużą redukcję wydatków podróży.

Kilka – kilkanaście wieków temu Siena była niezwykle liczącym się w Europie, znacznym nie jedynie dla Italii, ośrodkiem miejskim. Prosperował tutaj eksport i wymiana towarowa. Z racji napływających niezwykle znacznej liczby gości Siena rozwinęła się aktywnie i bez przeszkód.

Ciężko zakomunikować w jakim momencie rozwój bieżący utknął w jakimś punkcie. Nawet handel (import / eksport), jaki porusza każdy rozwój nie dał rady.

, , , , , ,
Trackback

no comment untill now

Sorry, comments closed.