Nader wyniszczające są współcześnie rozwody, a co mnóstwo gorsze i alarmujące, coraz to systematyczniej do nich dochodzi. Także i u nas w Polsce mamy do działania z sporym narastaniem liczby rozwodów w przeciągu roku, porównując na pewno podziałkę do lat dotychczasowych.

Czy jest jeszcze jakaś okazja i dla waszego związku? Być może nie ma między wami znacznego porozumienia, być może po prawdzie obecnie wystajecie na bezdrożu, każde osobno patrząc w inną stronę, niemniej jednak jeszcze jest w was chęć walki o to, aby znów być wspólnie i czuć się faktycznie szczęśliwym? Obecnie obraz małżeństwa istnieje aktualnie całkowicie inny, aniżeli to było dawno temu. W tym momencie każdy w związku żyje nieomal samodzielnie, na osobisty rachunek.

Samodzielne konta, osobne grona przyjaciół. Coraz mniej w nas partnerstwa, a zwłaszcza chodzenia na kompromisy. To, iż stajemy się autonomicznymi jednostkami świadczy podobnie o tym, że nie będziemy akceptować inności drugiego człowieka. Wybaczcie, ale jaki w takim razie jest inny sposób na wspólne egzystencja pod jednym, dachem, jak nie kompromis oraz odnajdowanie wspólnych, dobrych rozwiązań? Gdy wymijamy rozmowy, konwersacje i wysłuchanie drugiej strony, wtedy już może wesprzeć zaledwie psychoterapeuta i jego asysta.

W zasadzie w tym miejscu nie ma co się wstydzić, ażeby się o takie wsparcie ubiegać. Współcześnie nawet zdrowe, nadzwyczaj szczęśliwe układy bywają na psychoterapię, by zdołać się akuratniej odgadnąć, a nikt inny jak psychoterapeuta przyzwoiciej nam rzeczonego nie wyjaśni.

, , , , ,
Trackback

no comment untill now

Sorry, comments closed.